استفاده از كرم واژينال كلوتريماز

با سلام و با تشكراز زحمات شما
قبلا هم تايپيكي با عنوان ترشحات زرد و بدبو ايجاد كردم و شما در نهايت لطف پاسخ من را داديد
منتها سوالي رو فراموش كردم كه خيلي نگرانم كرده
من الان چند روزي است كه از كرم واژينال كلوتريمازول استفاده ميكنم آيا اين كرم براي جنين ضرر داره؟
بغير از فوليك اسيد از چه قرصهاي كمكي ديگه اي بايد استفاده كنم؟
در مورد آزمايشات بارداري لطفا ليست كامل انها را ارائه كنيد .. چون اكثر دكترها يك يا چند آزمايش را فراموش مي كنند.
بسيار ممنون ميشم

سلام
مامانی عزیز!
داشتم سوالات تالار رو نگاه می انداختم که به سوال پاسخ نداده ی شما برخوردم که احتمال می دهم در جریان سوالات مطرح شده به علت زیاد بودن سوالات، از صفحه ی اصلی سایت قبل از رویت من حذف شده ...
ضمن عذرخواهی از تاخیر:
1- این دارو در بارداری جزو دسته ی B و مجاز می باشد(البته هرگونه دارویی در بارداری باید توسط پزشک یا ماما تجویز شده و فایده ی مصرف آن دارو بر ضرر احتمالی اش، غلبه داشته باشد)
2- به غیر از اسید فولیک که در 3 ماهه ی اول حتماً باید مصرف شود، بسته به صلاح دید درمانگر و وضعیت مادر
مکمل آهن (البته در 4 ماهه ی اول لازم نیست)/مصرف مکمل روی روزانه 12 میلی گرم/و در حاملگی های چند قلویی یا مادران نوجوان و ... ویتامین B6 نیز تجویز می شود. گاهی نیز کپسول مولتی پره ناتال، درمانگر تجویز می کند که حاوی چندین مکمل برای مادر می باشد.
3- آزمایشات پیش از بارداری به شرح زیر هستند:
ر صورتی که مورد خاصی وجود نداشته باشد آزمایشات زبر به صورت روتین درخواست می شود :
آزمایش شمارش سلول های خونی برای تشخیص کم خونی
تعيين گروه خون وRh
تعیین میزان اوره و کراتنین که عملکرد کلیه را نشان می دهد .
آزمایش قند خون ناشتا يا تست تحمل گلوكز
بررسي وضعيت ايمني در برابر سرخجه و هپاتیت B
آزمايش هاي لازم جهت بررسي سیفلیس و ایدز
آزمایش کامل ادرار
دوست عزیز لینک زیر را هم مطالعه بفرمائید:
http://medicinenews.persianblog.ir/post/640/
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 32 مهمان